KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9017180
nr 901 7180
Mikael Frygelius
(1952-2001), Sverige
Akvarell, Mikael Frygelius (1952-2001), Hagalundsmotiv, signerad -77, 48x36 cm, blad
Mikael Frygelius, svensk målare född i Kristinehamn 1952, död i Stockholm 2001.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 30 juni 2014
kl 18:31:47
300 kr
350 kr
500 kr
450 kr
Mikael Frygelius
Läs mer om Mikael Frygelius